Kdo o nás napsal?

O letní víkendovce 2009

Přes svůj název a zatím většinový počet bíglů je 1. Beagle výletnický club otevřen i pro jiné rasy a páníčky. Flekáči sice zatím v počtu nad jinými plemeny vítězí, přesto na letošní již devátou víkendovou akci, přijelo dosud největší množství nebíglů..

 

O letní víkendovce 2008
Významným českým sportem je již několik desítek let skok na špek. Přeloženo do řeči psů, o kterých a pro které je právě tento časopis - skok na buřta... Podívejme se, jak takový komplexní „psí sport“ vypadá. Dnešní pozdně letní článek tudíž nebude věnován mushingu či dogtrekkingu, dogfrisbee, novému dogdivingu ani klasickému agility, kterému se mnozí z níže uvedené komunity také věnují. Text a fotoreportáž nás zavede na třetí bíglí desetiboj, který se letos konal na letní chrudimské víkendovce.

 

Living with beagles O letní víkendovce 2006

Ein Jahr 1. Beagle Tourismusverein in Tschechien Im Herbst 2005 hatten sich einige Freunde mit ihren Beagles in Prag, der Hauptstadt der Tschechischen Republik, zu einem gemeinsamen Spaziergang durch den Stadtpark spontan verabredet. Nachdem sie stundenlang im Grünen des Parks mit ihren Beagles herumgetollt waren, stellten sie fest, das die Beschäftigung mit den Beagles in der Gemeinschaft von Gleichgesinnten viel mehr Spass für Mensch und Hund bereitet als allein einsame Runden zu drehen. Schnell war die Idee geboren, zu den künftigen Spaziergängen auch andere interessierte Beagler mit ihren vierbeinigen Freunden einzuladen.